Expedice Afrika 2008-2009 - Deník cesty


Přejít na obsah

NEMECKO


NĚMECKO
Pondělí 20. října 2008 15:30hodin

Ve stejný den, kdy jsme vyjeli z místa příprav Vojkovice v České republice, jsme také zdolali většinu z naší trasy po sousedním a Rendovo rodném státě Německo. Udělali jsme si menší zajížďku do Beerfelden, kde se svou nyní už manželkou Marikou žije v klidném prostředí v pěkném domku afrického stylu Reného kamarád Thomas. Poznali se náhodou, na německém cestovatelském fóru, kde René oslovil zdejší „cestovatele“ s několika otázkami k vybavení, tipům či radám k naší cestě a díky hloupým ironickým projevům místních rádoby cestovatelů, se právě Thomas nabídl s pomocí.
Thomas a Marika cestují již 20let a Afriku navštívili několikrát na vlastní pěst, jednou to bylo s VW Brouk, po té s Ladou Nivou a nakonec několikrát s NissanTerrano, mohli nám nabídnout spoustu zkušeností a zážitků.

Strávili jsme příjemný večer. Největším prožitkem pro Andreu byla „prohlídka“ afrických předmětů, kterými jsou vyzdobeny všechny místnosti domu Mariky a Thomase. Už přemýšlela, co za co smění a čeho by se z auta klidně zbavila, aby měla dost místa. Možná i René bude muset jet na jih pomocí Matatu ;o)
Úterý 21.říjen 2008 9:00hodin

Ráno jsme pokračovali v cestě na jih, na hranice s dnes již téměř ojedinělou celní kontrolou – Švýcarsko.

(C) Web design by Andrea Kaucká and René Bauer 2007 | andrea_rene@ourwildjourney.com

Zpět na obsah | Zpět na hlavní menu