Expedice Afrika 2008-2009 - Deník cesty


Přejít na obsah

LIDÉ NA CESTÁCHKoho jsme na divoké cestě potkali? Spoustu lidí, dobrých i špatných, hodných i zlých, přátelských i arogantních, někteří hrají v našem deníku větší roli a tak bychom jim rádi věnovali pár řádek a představili je i vám... Je možné, že i někdo z vás je také potká.
Egypt Sinai - Dahab městečko na poloostrově Sinai.
Prvním výrazným a nezapomenutelným zážitkem bylo potápění v Dahab. S touto partou jsme prožili skvělých 10dní pod vodou i na suchu. Zleva stojící instruktor Mohammed, vedle Toshihiro z Japonska nyní pracující v Súdánu v Dárfúru „Doktor bez hranic“, dole Hesham budoucí dive master z Káhiry, na pultě sedící Moustafa – náš potapěčský instruktor a my dva. Potápění si s nimi taky můžete užít, koukněte na www.adventure-spot.com

Západní Egypt -Dakhla oasis, město Mout.
V
Egyptských oázách žije spousty příjemných lidí, nejvíce času v oáze Dakhla jsme strávili se zručným dřevořezbářem (ručně vyrábí krásný nejen nábytek...) a malířem Nasser El Denery a jeho přáteli, většinou stejně kreativních.

Jižní Egypt - El Quseir
Se Švýcary žijícími v Egyptě Brigitte, Chris a fenkou Kalba, (oba z Sharm el Sheik a věnují se potápění) jsme se potkali na jejich okružní cestě Egyptem a užili si několik pěkných, zábavných dní včetně přivítání Nového roku 2009 na jihu Egypta v Marsa Allam (El Quseir, Marsa Allam, Aswan a Abu Simbel).

Asuán Egypt -
Sandra a Gerard jsou holandský pár na své další dobrodružné cestě, tentokrát z Evropy do JAR. I ti nám zkřížili cestu v přístavu v Aswanu a doplnili sestavu na cestě do Chártúmu severním Súdánem. Určitě se snimi ještě uvidíme na báječných plážích v Keni, kam si jeli na pár týdnů "válet šunky".

Malajsani na cestě kolem světa - Alison, Ghani a 4letý Adrian jsou na své cestě kolem světa začínající v Londýně.

Súdán - Chartoum
Na tuhle partičku chlapíků, jsme v Súdánu narazili jako první a hned přímo v Chartúmu. Od zadního kola to je Taha ( on podpořil náš výlet do Nuba Mountains se vším všudy ;o) ), Mohammed (miluje svou Toyotu HJ61 a terénní jízdu..), Abdelsalam (vlastní autoservis a děsně ho baví expediční offroady), Hassan (Abdelsalamovo bratr, také slabost pro ofroady) a poslední Hesham (nevím jak je to s offroadama, ale opice střílí velmi rád ;o) ). Potkali jsme je náhodou, vlastně jsme se tak nějak připletli všichni do cesty.

Jižní Súdán - Nuba Mountains
Jabir Tutu, při příjezdu do Kadúglí v pohoří Nuba to byl on, kdo se nás ujal jako průvodce po okolních kmenech. Do odjezdu se stal naším přítelem. Prožili jsme skvělé dny a díky němu se dozvěděli události z jiné strany než strany médií. Pracuje v informačním kanceláří SPLM (Súdánská lidově-osvobozenecké hnutí) a pokud budete mít cestu do Nuba mountains také vy, zkuste ho kontaktovat na tel. +249924567941, může být i vaším skvělým průvodcem. A ta slečna do čtveřice? Fatima, súdánská slečna s kterou naše dny byly ještě veselejší....

Jižní Súdán - Nuba mountains
Hafiz Alsir, Tahovo kamarád, kapitán a finančák v armádě. Velmi příjemný svobodný chlapík, který nám poskytl v Kadúglí střechu nad hlavou pro několik prvních dní (teda pod střechou jsme zrovna kvůli těm děsným vedrům nespali, ale tak se to říká ;o) )...

Súdán - Chartoum a El Obeid
A tahle velká parta, tedy spíše dvě velké party, jsou výtečná rodina Shawki (obrovská, co? ;o) ), která nás hostila, dělala společnost a doprovázela na výletech při téměř týdenním pobytu v Chartoumu. Na horní fotografii je maminka Khadeeja ( ta nejstarší), 3 bratři: Mohamed Ali s manželkou Wigdan a dětmi Aya, Isra a Abdul Aziz, Taha s manželkou Khawlou, Yaseen s manželkou Taiseer a syny Ahmedem a Bashierem. Na další fotografii je jejich nejstarší sestra Ishan s manželem Makym a dětmi Ismailem, Ibrahimem a Taiseerou a zvlášť je nejstarší syn Ahmed (v Chartúmu s nima nebydlí, tak mají fotografii z El Obeid).

Zimbabwe - Harare
V Zambii jsme poznali tatíka téhle rodiny, Colina (bohužel na fotce není). Jak je u Zimbabwanů zvykem heslo " We make a plan!" ("Plánujeme!"), tak nám naplánoval setkání s jeho rodinou v Harare a ti nám naplánovali, nebo pomohli naplánovat čas strávený v Zimbabwe. Manželka Lyn, skvělá veselá ženská plná humoru a energie (na fotce napravo) spolu s dcerami Cherylyn, příjemná, hodná a výtečná kuchařka (na fotce uprostřed) a Carolyn a zeťáky Rossem, pohodový milovník 4x4 (druhé foto nalevo) a Dickonem nám připravili pěkné chvíle a spoustu zážitků v této zemi, od pěkných míst, přes setkání s příjemnými lidmi až po návštěvu místních akcí. K této "partě" příjemných lidí patří i Adele, Mark a Hillary, Mike a Susan, John, Ralph a Mike a Pat, Sonnie a další... (někteří jsou na foto v albu Zimbabwe)

Namibia - veterinární kontrola u Rundu
Tyhle lidičky, Louise a Milana švédsko-novozélandského páru žijícího ve Švýcarsku (Milan je ten nalevo a Louise je vedle Nicka zprava ;o) ), jsme potkali na jedné zastávce "přísné" ;o) veterinární kontroly v severní Namibii kousek od města Rundu. Potkali jsme je ještě několikrát v Namibii a strávili s nimi pár pěkných setkání, a rozlučkové "braai" grilování v JAR v Sodwaně. Tato fotka je z rejdění v dunách, kde byl i jejich kamarád Nick, který si na dovču zaletěl z Asie. www.touringafrica.ch

(C) Web design by Andrea Kaucká and René Bauer 2007 | andrea_rene@ourwildjourney.com

Zpět na obsah | Zpět na hlavní menu